Začátkem ledna 2017 jsem se vypravil se svou přítelkyní Renatou do Hondurasu na ostrov Roatán, který leží mezi ostrovy Útila a Guanaja a je největší z tzv. „ostrovů zálivu“ (souostroví u severního pobřeží Hondurasu – Karibské moře). Dříve byl známý jako Ruatan a Rattan. Ostrov je cca 60 km dlouhý a má 8 km v nejširším místě. Aktuálně zažívá Roatán velký rozvoj a příliv investic. Stal se z několika důvodů místem pro naprosto dokonalou dovolenou u moře. Roatán je celoročně zeleným ostrovem s bujnou vegetací. Díky ideálnímu podnebí a pravidelným srážkám je i v období sucha stále rozkvetlou zahradou. V období dešťů, které začíná zpravidla v listopadu a končí v polovině ledna, se počasí střídá velmi rychle. Po velmi vydatném dešti většinou vychází slunce a je okamžitě krásně. Ideální dobou k pobytu je únor až červen, kdy je téměř stále hezky. Teploty se zde v tomto období pohybují mezi 27 až 29 °C. V letních měsících vystupují teploty nad 30 °C a srážek je minimálně.

 

 

Naprostým unikátem na ostrově je česká vesnice, která je česko-slovenským projektem sdružení vlastníků domů a bungalovů na ostrově Roatán na břehu Karibského moře. Rádi zde uvítají všechny milovníky klidu a krásného počasí, ale i všechny ostatní, kteří milují cestování, potápění, rybaření, koupání, jachting a ostatní vodní sporty. Společenství vlastníků domů se stará o pořádek, organizaci a bezpečnost. Současně zajišťuje veškeré nezbytné služby v rámci plynulého provozu projektu.

 

Tolik citace z http://www.roatan.cz/ostrov-roatan/ceska-vesnice, kde se dozvíte veškeré podrobnosti o tomto malém ráji na zemi.

 

V době, kdy tento článek na našich www stránkách vychází, jsem ještě stále v Roatánském ráji a po svém návratu vám zde uvedu své osobní zkušenosti a zážitky.

Váš Vladimír Zelenka – Zerp